Anasayfa Manşet Nubar Ozanyan Raqqa’da anıldı

Nubar Ozanyan Raqqa’da anıldı

Salı, 05 Eylül 2017 13:50
Yazdır PDF

ozanyan savaşçılar tarafından rakkada anıldıRaqqa: Devrimci savaş görevlerini yerine getirirken şehit düşen TİKKO Rojava komutanı Nubar Ozanyan, 31 Ağustos günü TKP/ML TİKKO, BÖG ve IRPGF tarafından anıldı.

Devrimci savaş görevlerini yerine getirirken 14 Ağustos günü şehit düşen TKP/ML üyesi TİKKO Rojava komutanı Nubar Ozanyan, 31 Ağustos günü TKP/ML TİKKO, BÖG ve IRPGF tarafından Raqqa’da anıldı.

Ortak açıklamayı okuyan Mahir Bakirciyan “Raqqa’dan faşizmin kalesi denilen yerden sesleniyoruz: Faşizmin kalbindeyiz ve faşizmi bugün Raqqa’da yarın Türkiye’de yok edeceğiz” dedi.

 

Anmada okunan açıklamanın tamamı şu şekilde;

Nice yiğit yoldaşımız, komutanlarımız devrim ve sosyalizm için çarpıştığımız savaş alanlarında ölümsüzleşti. Komutan Ulaş Bayraktaroğlu ve Komutan Orhan Bakırciyan en önde yürüyenlerimiz oldular. Onların öğrettikleridir bugün bilincimizde sönmeden yanan kavganın ateşi. Biz BÖG, TİKKO ve IRPGF savaşçılarıyız. Yoldaşlarımızın yakmış olduğu ateşi bugün Raqqa’da IŞİD çetelerine sıktığımız kurşunlarda, attığımız bombalarda ağırlıyoruz. Onların Türkiye devrimci hareketinin birliği için çabalarını bugün omuz omuza siperden sipere büyütüyoruz. Raqqa’dan faşizmin kalesi denilen yerden sesleniyoruz: Faşizmin kalbindeyiz ve faşizmi bugün Raqqa’da yarın Türkiye’de yok edeceğiz. Cesaretimizi, inancımızı, öfkemizi, yoldaşlarımıza ve devrime olan bağlılığımızla biledik. En güçlü devletten, en gelişmiş silahlardan da güçlüyüz. Namlumuzdaki her mermi bu güçle ateşlenecek. Bu güçle düşmanı imha edecek. Biz kazanacağız. Ya zafer, Ya zafer! Komutan Ulaş Bayraktaroğlu ölümsüzdür! Komutan Orhan Bakırciyan Ölümsüzdür!“       

        


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü