Anasayfa Manşet YPG Sözcüsü Mahmud; “Fırat'ın doğusu DAİŞ’ten temizlendik”

YPG Sözcüsü Mahmud; “Fırat'ın doğusu DAİŞ’ten temizlendik”

Pazar, 03 Aralık 2017 17:52
Yazdır PDF

ypgH.Merkezi: YPG Sözcüsü Nuri Mehmud, Deyr ez Zor'un Fırat Nehri doğusundaki bölgesinin tamamen özgürleştirildiği duyurdu.

Bölgeni özgürleştiğini Deyr ez Zor'un doğusunda özgürleştirilen ilk mahalle olan El Salihiye’deRus General Alex Kim, Cizre'nin Fırtınası Hamlesi Sözcüsü Lilwa Ebdullah ve Deyr ez Zor Sivil Meclisi Eşbaşkanı Xesan El Yusif ve YPG Sözcüsü Nuri Mehmud'un yaptığı basın açıklamasında duyruldu.

“Bölgedeki Arap aşiretlerinin ortaklığı, ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon ve Rus güçlerinin de destekleriyle Halk Savunma Birlikleri'nin (YPG) kahramanca direnişi sonucu, Deyr ez Zor'un Fırat Nehri'nin doğusundaki bölgesi çetelerden tamamen temizlenmiştir” şeklinde basın toplantısında YPG Sözcüsü Nuri Mehmud tarafından duyuruldu.

“Sırada barışçıl yaşama inşa etmek var”

Mehmud, “Desteklerin daha da güçleneceğine ve hava savunmasının arttırılacağına inanıyoruz” diyerek, savaş ortamının yerini barışçıl bir yaşam ve ülkenin inşası için önlerine stratejik görevler koyduklarını dile getirdi.

Yakın zamanda kentin aşiret liderleri, kanaat önderleri ve akil insanlarından oluşacak meclis ve yönetimlerin kurulacağını söyleyen Mehmud, “Bu yönetim ve meclisler demokrasi, halkların kardeşliği ilkeleri temelinde bölgedeki Arap ve Kürtlerin özerk yönetimlerinden oluşacak” diye  konuştu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü