Anasayfa Manşet FHKC’den Kudüs Açıklaması

FHKC’den Kudüs Açıklaması

Perşembe, 07 Aralık 2017 11:45
Yazdır PDF

gazze de filistin direnis gruplarinin zaferi 6442286 oH. Merkezi: Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına yönelik bir açıklama yayımladı.

'Kudüs'ün kaderini Trump değil, mücadelemiz belirler' başlıklı açıklamada, Trump'ın Filistin halkına ve haklarına karşı açık bir savaş ilan ettiği dile getirildi. ABD'nin kararının halklara karşı düşmanlık ve siyonist devletle ortaklık olduğuna dikkat çekilen açıklamada, Filistin yönetimini müzakerelere ve ABD egemenliğine dayanan yıkıcı tecrübelerden ders alınması gerektiği dile getirildi.

"Kudüs için savaş, bütün Filistin için bir savaştır. Bizim için Kudüs, Hayfa, Safad, Yafa, Gazze, Ramallah ve Filistin'deki her köy ve şehirdir"  denilen açıklamada, Filistin halkına ve direniş örgütlerine mücadeleyi birleştirme ve büyütme çağrısı yapıldı. Aaçıklamada FHK, karara ortak direnişle karşılık vermeye davet etti.

 "Kudüs her zaman Filistin halkının ve Filistin Devletinin başkenti olmaya devam edecek ve emperyalist-Siyonist ittifak şehrin Arap kimliğini ve Arap ve İslam dünyasındaki statüsünü yok etme girişimlerinde başarılı olmayacaktır" denilen açıklamada, Filistinli ve Arap halklarının, emperyalizmin, siyonizmin ve Arap gerici rejimlerinin işbirliğine karşı durması gerektiğine vurgu yapılırken, Oslo sözleşmesinin derhal geri çekilmesi, devam eden yükümlülüklerinin yerine getirilmemesi istendi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü