Anasayfa Manşet 47. HAFTA | KHK’li emekçiler “Bizlere direnme görevi düştü”

47. HAFTA | KHK’li emekçiler “Bizlere direnme görevi düştü”

Pazartesi, 08 Ocak 2018 14:47
Yazdır PDF

khkliler 47 haftadir direniste

İstanbul: 47 haftadır Kadıköy, Bakırköy ve Kartal meydanlarında “KHK’lar gidecek, biz kalacağız” diyerek eylem yapan KHK ile işlerinden ihraç edilen emekçiler “Tarihin yüz akları sayfalarında yer almak en büyük umudumuz” diyerek oturma eylemlerini sürdürüyorlar.

KHK’lerle işlerinden edilen KESK’li emekçilerin Kadıköy, Bakırköy ve Kartal meydanlarında meydanlarında “KHK’lar gidecek, biz kalacağız” diyerek sürdürdükleri eylem 47. haftasına girdi. Bugün yine Kadıköy-Altıyol’da biraraya gelen emekçiler oturma eylemi gerçekleştiriyorlar.

 

“Tarihin yüz akları sayfalarındayız, tıpkı Nuriye ve Semih gibi”

Eylem sırasında konuşmalar yapan emekçiler 306 gündür açlık grevinde olan Nuriye ve Semih’i selamladılar: “Tarih okyanusundaki bir su damlası olan insan ömrümüzde ‘Bizlere direnme görevi düştü’ diyerek tarihin yüz akları sayfalarında yer almak en büyük umudumuz. Tıpkı 306 gündür bedenleriyle ‘onurumuzu teslim etmeyeceğiz’ diyen Nuriye ve Semih gibi. Onlar çoktan onur sayfalarına adını kazdılar. Bizler de 47. haftamızda işimizi ve geleceğimizi için ısrarla alanlarda olarak bu onuru paylaşıyoruz.”

Oturma eylemi halaylarla sürüyor.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü