Anasayfa Manşet YDG’lilerden Nuriye’ye ziyaret, İran’daki isyan üzerine sohbet

YDG’lilerden Nuriye’ye ziyaret, İran’daki isyan üzerine sohbet

Perşembe, 11 Ocak 2018 10:48
Yazdır PDF

nuriyeye ydglilerden ziyaret

Ankara: Nuriye’yi açlık grevi direnişinin 308. gününde ziyaret eden YDG’liler, ATİK YDG tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen kültür-sanat festivalinde Nuriye ve Semih’e adanan Yetiş Yalnız Özel Ödülü’nü Nuriye’ye verdiler. Ziyarette üniversiteler ve İran üzerine sohbetler edildi.

Yeni Demokrat Gençlik dergisi okurları, dün açlık grevinin 308. gününde direnişçi öğretim görevlisi Nuriye Gülmen’i ziyaret etti. Nuriye’yi yalnız bırakmayanlardan biri de Nuriye ve Semih’le dayanışma için 94 gündür açlık grevinde olan TAYAD’lı Mehmet Güvel’di.

 

Yetiş Yalnız ödülü Nuriye’ye verildi

Sık sık misafirleri olmasına ve yorulmasına karşın gelen misafirlerini güler yüzle ve coşkuyla karşılayan Nuriye’ye, YDG’liler tarafından ATİK YDG’nin kültür-sanat festivalinde Nuriye ve Semih’e verdikleri Yetiş Yalnız Özel Ödülü takdim edildi. Yetiş Yalnız üzerine sohbet eden YDG’liler, Yetiş’in “halkın sanatçısı, halkın savaşçısı” olduğunu anlattılar.

 

Üniversiteler ve İran üzerine sohbet

308 gündür açlık grevinde olmasına rağmen ülke gündemine olan ilgisini hiç yitirmeyen Nuriye, YDG’lilerle üniversitelerdeki gençlik çalışmaları üzerine sorular sordu, gençlik çalışmaları üzerine sohbetler etti.

Nuriye’nin merak ettiği diğer bir konu ise İran’da yaşanan protestolar ve bu protestolarda kadınların rolü oldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü