Anasayfa Manşet İşsizlik can yakıyor, bu kez adres Antalya!

İşsizlik can yakıyor, bu kez adres Antalya!

Cumartesi, 10 Şubat 2018 08:42
Yazdır PDF

antalya gecinemiyorumH. Merkezi: İşsizlik can yakmaya devam ediyor. Bu kez Antalya’da bir süredir işsiz olan M.N.Y isimli bir kişi için büyükşehir belediyesi ve valiliğe başvurduğunu, ancak kendisine iş verilmediğini söyleyerek üzerine benzin döktü ve kendini yakmak istedi.

İşsizliğin işçi ve emekçilerin yaşamını giderek daha zorlaştırdığı ve yoksulluğun derinleştiği son dönemlerde işsizliğe karşı çareyi kendisine zarar vermekte bulan işçilere bir yenisi Antalya’da eklendi. Dün yüzde 40 engelli raporu olan M.N.Y. (44), işsiz olduğunu söyleyerek kendini yakma girişiminde bulundu.

 

“Belediyeye ve Valiliğe başvurdum ama iş verilmedi”

Yüzüncü Yıl Bulvarı’ndaki yaya üst geçidinin en uç noktasına çıkan M.N.Y.’nin atlayacağını söylemesi üzerine polis, itfaiye ve 112 ekipleri olay yerine geldi.

Üstüne benzin döken ve kendini yakacağını söyleyen işsiz, iş için büyükşehir belediyesi ve valiliğe başvurduğunu, ancak kendisine iş verilmediğini belirtti. Vali ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın olay yerine gelmesini isteyen M.N.Y.’yi, telefonla polis müdürü ile görüşme yapmasının ardından kendini yakmamaya ikna oldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü