Anasayfa Manşet Tutsak Partizan “Bulutlar gelir geçer, baki olan güneştir”

Tutsak Partizan “Bulutlar gelir geçer, baki olan güneştir”

Cumartesi, 10 Mart 2018 12:57
Yazdır PDF

Kandıra 2 No’lu F Tipi Hapishane’den mektup yollayan tutsak Partizan Haydar Sönmez, 1-3 Mart tarihlerinde Efrîn için açlık grevi gerçekleştirdiklerini söyleyerek hapishanede yaşanan hak ihlallerine dair bilgi verdi. Sönmez “kadın düşdaşların 8 Mart’ını komünar coşku ve kararlılıkla selamlıyorum” dedi.

 

tutsak partizandan aciklama

 

H. MerkeziKandıra 2 No’lu F Tipi Hapishane’den gazetemize mektup gönderen tutsak Partizan Haydar Sönmez, bir süredir gazetemize yolladığı faks ve mektuplara el konulduğunu ve kimi faksların halen İnfaz Hakimliği’nde bekletildiğini aktardı.

 

“Kafes ring ile tedavim engelleniyor”

23 Mart 2017 tarihinde hapishane idaresinin kendisinden dijital parmak izi almak isterken işkenceyle kaburgasını kırdığı, sağ kolunu sakatladığı saldırıyı hatırlatan Sönmez, tedavisinin halen sürdüğünü ve “kafes ring” dayatmasından kaynaklı üç haftadır üst üste fizik tedaviye gidemediğini yazdı. “Ben de ilaç ve egzersizle kendimi iyileştirmeye çalışıyorum” dedi.

Saldırıya kendisi uğramasına rağmen yine kendisine 3 günlük hücre cezası verildiğini, cezanın kesinleştiğini ama henüz infaz edilmediğini söyleyen Sönmez, aynı konuyla ilgili hakkında kamu davası açıldığını da belirtti. Sönmez davayı AYM’ye taşıyacağını yazdı.

 

“Efrîn için açlık grevine soruşturma”

Geçtiğimiz günlerde Tutsak Partizanlar tarafından Efrîn direnişi ile dayanışma amacıyla duyurusu yapılarak 1-3 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen açlık grevi eylemine katıldığını söyleyen Sönmez “Efrîn direnişini selamlamak ve işgal girişimlerini protesto etmek için 3 günlük açlık grevi yaptım” dedi.

Sönmez açlık grevi gerçekleştirdiği için hakkında soruşturma açıldığını da söyledi.

 

“Güneş bulutlar arkasında hep kalacak değil”

“Kadın düşdaşların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü komünar coşku ve kararlılıkla selamlayarak kutluyorum” diyen Sönmez, “Selam olsun 8 Mart’ı yaratanlara, yaşatanlara, büyüterek yarınlara taşıyanlara BİN SELAM” şeklinde mektubunu sürdürdü.

Sönmez, mektubunu şu sözlerle sonlandırdı: “Sevgili düşdaşlar, sürecin özgün görev ve sorumluluklarıyla her düşdaşın canla, başla çalıştığını, yenilenme çabalarının radikalleştirilmeye çalışıldığına inanıyorum. Tüm düşdaşlara çaba ve çalışmalarına sonsuz başarılar diliyorum.

Güneş bulutlar arkasında hep kalacak değil!? Bulutlar gelir geçer, baki olan güneştir.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü