Anasayfa Manşet BÖG: Nurhak’ın ve Bayram Ali’nin yaşayacak olan özgürlük gücüyle birlikte faşizmi yeneceğiz!

BÖG: Nurhak’ın ve Bayram Ali’nin yaşayacak olan özgürlük gücüyle birlikte faşizmi yeneceğiz!

Cumartesi, 10 Mart 2018 13:46
Yazdır PDF

Birleşik Özgürlük Güçleri, TC ve onun güdümündeki cihatçı ÖSO çetelerinin Efrîn’i işgal girişiminde, Görkem Tuğal(Nurhak Cem) ve Hüseyin Cem Özdemir(Bayram Ali Akdeniz)’in şehit düştüğünü duyurdu.

bögH. Merkezi: Resmi sosyal medya hesaplarından yayımlanan açıklamada, her iki savaşçının da binlerce Arap, Kürt ve Enternasyonalist devrimci güçler ile birlikte cephe cephe, mevzi mevzi işgal güçlerini vurduğu ve ağır kayıplar verdirdiği belirtildi.

Görkem Tuğal’ın, Rajo’da Kevireker tepesinde faşist ordu güçleri ve çetelerini püskürttükten sonra, MLKP savaşçısı Tirej Alişer ve THKP-C/MLSPB savaşçısı Ulaş Bardakçı’yla birlikte faşist TC devletinin obüs saldırısında 27 Ocak tarihinde şehit düştüğü bilgisi yer aldı. Hüseyin Cem Özdemir’in ise gerçekleştirilen uçak bombardımanında aynı mevziyi paylaştığı, mücadeleyi büyüttüğü bir devrimci yoldaşıyla birlikte 6 Mart tarihinde ölümsüzleştiği belirtildi.

Açıklamanın sonunda “Türkiye ve dünya halklarına diyoruz ki; AKP-MHP faşizminin yalanlarına kanmayı bırakın, bu savaş sizin savaşınız değil, Türkiye’nin gerçeklerine dönün bakın açlık, yoksulluk, sefalet hat safhadadır. Erdoğan ve şürekası kaçınılmaz çöküşü engellemek için dört kolla savaşa sarılmış durumdadır, Afrin’i işgal ilanı aynı zamanda Türkiye işçi sınıfı, emekçileri ve ezilenlerine açılmış bir savaştır.” çağrısı yer aldı.

 

Yayımlanan açıklamanın tam metni ise şöyle:

Onlar

Alev kıvılcımları

Yüreklerimizi tutuşturacak

Onlar

Umudumuzun çiçekleri

Karanlıkları yırtıp

Yarına ulaşacak

 

Türkiye İşçi Sınıfına, Emekçilerine, Ezilenlerine, Halklarımıza…

Çukurova’nın yiğitleri Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz mücadelemizde yaşayacak!

Görkem Tuğal(Nurhak Cem) ve Hüseyin Cem Özdemir(Bayram Ali Akdeniz) yoldaşlarımız Efrîn işgaline karşı, işgalin başladığı gün itibariyle Efrîn savunmasında yerlerini almış, bulundukları cephelerde kahramanca savaşarak ölümsüzleşmişlerdir.

Yoldaşlarımız, doğup büyüdükleri topraklardan yola çıkarak devrim ve sosyalizm mücadelesinin en çetin kavgasına katılan Bedreddin Akdeniz, Eylem Ataş ve Özge Bali’nin inancını kuşanıp, cesaretiyle hareket etmişlerdir.

Yoldaşlarımız; tank toplarının, obüslerin ve savaş uçaklarının bombardımanı altında Afrin savunmasında yer alan binlerce Arap, Kürt ve Enternasyonalist devrimci güçler ile birlikte cephe cephe, mevzi mevzi işgal güçlerini vurmuş, ağır kayıplar verdirmiştir.

Nurhak yoldaşımız adeta adı gibi dağlaşan bir mücadele örneği ile 3 günde düşürürüz dedikleri Afrin’i, tepelerini hat hat yoldaşlarıyla birlikte savunmuş, Rajo’da Kevireker tepesinde faşist ordu güçleri ve çetelerini püskürttükten sonra, MLKP savaşçısı Tirej Alişer ve THKP-C/MLSPB savaşçısı Ulaş Bardakçı’yla birlikte faşist TC devletinin obüs saldırısında 27 Ocak tarihinde şehit düşmüştür.

Bayram Ali yoldaşımız dosta güven veren gülüşüyle, sabırsızlık içinde gitmiştir Afrin’e. Hiç durmamıştır, cepheden cepheye koşturarak düşmana ağır kayıplar verdiren füze saldırılarını gerçekleştirmiştir. Halkların mücadele birliğini, devrim ve sosyalizme olan inancını attığı her füzeye fısıldamış, onları bir devrim nişanı yapmıştır kendine. Korkakça gerçekleştirilen uçak bombardımanında aynı mevziyi paylaştığı, mücadeleyi büyüttüğü bir devrimci yoldaşıyla birlikte 6 Mart tarihinde şehit düşmüştür.

Afrin savunmasında Türkiye Devrimci Hareketi’nin en büyük mirası olan devrimci dayanışma ve birlikte mücadeleyi siper başlarında, mevzilerde, saldırının en yoğun olduğu bugünlerde büyümekte Mahir’leşmekte, Deniz’leşmekte ve İbo’laşmaktadır, dünya sınırlarını aşıp gelen Enternasyonalist savaşçılarla Che’leşmektedir. TC faşist ordu birlikleri ve çeteler Afrin’e saldırıya geçtiğinde Rojava’nın özgür topraklarında konumlanan DKP, MKP, TKP/ML, TKEP/L ve MLSPB örgütleri ve Enternasyonal Özgürlük Taburu olarak ilk günden Afrinde siperlerde yerimizi aldık. Türkiye’li ve Enternasyonalist Devrimci Güçler’in ruhunu Tirej Alişer, Ulaş Bardakçı,Nurhak Cem, Sinan Ateş, Baran Galicia,(İspanya) Kendal Breizh,(Fransa) Şahin Hüseyni,(İzlanda) Özgür Avorani, Zeynel Seyid Rıza, Bayram Ali Akdeniz devam ettirmektedir.

Birleşik Özgürlük Güçleri olarak, AKP-MHP faşizminin ve onlara bağlı cihatçı çeteleriyle birlikte kendi kurtuluşları için medet umdukları Afrin işgaline karşı, işgalin başladığı ilk günden itibaren cephelerde ve mevzilerimizde, canımızla, kanımızla ve halkların özgürlük mücadelesine olan bağlılığımızla Afrin savunmasındayız.

Türkiye’de AKP-MHP faşizminin geriletileceği, yıkılacağı ilk mevzi Afrin’dir!

Afrin savunması, IŞİD çetelerinin ilk geriletildiği ve IŞİD’in yok edildiği ana kadar süren Kobane direnişidir, Kobane zaferidir.

Afrin savunması, Almanya’da başlayıp tüm Avrupa ve Dünya’ya yayılan Hitler faşizminin püskürtüldüğü ve faşizmin yenildiği ana kadar devam eden Stalingrad’dır.

Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz yoldaşlarımız, Afrin’de Türkiye devriminin ön mevzilerinde savaşarak ölümsüzleşmişlerdir. Onlar, Türkiye halklarının özgürlük ve sosyalizm kavgasının, aynı zamanda bölge halklarının kahramanlarıdır.

Şimdi kulakları sağır olanların duyacağı, gözleri görmeyenlerin görebileceği bir gerçeklikle Türkiye ve dünya halklarına diyoruz ki; AKP-MHP faşizminin yalanlarına kanmayı bırakın, bu savaş sizin savaşınız değil, Türkiye’nin gerçeklerine dönün bakın açlık, yoksulluk, sefalet hat safhadadır. Erdoğan ve şürekası kaçınılmaz çöküşü engellemek için dört kolla savaşa sarılmış durumdadır, Afrin’i işgal ilanı aynı zamanda Türkiye işçi sınıfı, emekçileri ve ezilenlerine açılmış bir savaştır.

Birleşik Özgürlük Güçleri olarak bu savaşta en net yerdeyiz ve işgalci AKP-MHP faşizmini özgürlük silahını kuşanmış halklarla, Nurhak’ın ve Bayram Ali’nin yaşayacak olan özgürlük gücüyle birlikte püskürtecek ve faşizmi yeneceğiz.”

Kaynak: Umut Gazetesi


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü