Anasayfa Manşet EFRÎN | TİKKO’lu kadın savaşçı “Kobané annemizdi, Afrin kızkardeşimiz!”

EFRÎN | TİKKO’lu kadın savaşçı “Kobané annemizdi, Afrin kızkardeşimiz!”

Salı, 13 Mart 2018 14:03
Yazdır PDF

Efrîn’de savaşan TİKKO savaşçılarından Sefagül Aslan, Efrîn’e çağrı yaparak “Afrin’e ses ol! Afrin’e kızkardeş, yoldaş ol!” dedi.

efrine kadinlardan cagri2

H. Merkezi: Efrîn’de savaşan TKP/ML TİKKO savaşçılarından Sefagül Aslan Efrîn’e çağırdı. Elimize e-posta yoluyla ulaşan Aslan, “Kadın arkadaşlar, yoldaşlar, kızkardeşler...” diyerek kadınlara seslendi.

“Kaybedecek neyimiz kaldı, bilmiyorum” diyerek sözlerine başlayan TİKKO savaşçısı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Şimdi yola düşmenin, o yol üzerinde tacize tecavüze uğrayan, katledilen kadınlar için, kendimiz için, birşeyler yapmanın vaktidir.

Eskisi gibi davranamayız artık, ölü numarası da yapamayız. Herkes yapabilir ama biz kadınlar asla.

Kadınların adaleti, vicdanı, cesareti yoktur kimsede.

Peki dersimiz Afrin olunca? Neredeyiz?”

 

“Arin’in kızkardeşi Avesta ise Afrin’de görkemli bir şekilde büyüdü”

“Biz hep özgür eşit bir yaşam için mücadele ettik. Afrin böyleydi. Afrin böyle bir yaşamı çoktan kurmuştu. Şimdi faşist TC güçleri bizim düşümüze, düşümüzün gerçekleştiği yere saldırıyor. Kadınların mutluluklarına saldırıyor” diyen Aslan, “Kobane dün annemizdi, Arin’i doğurdu orda... Arin’in kızkardeşi Avesta ise Afrin’de görkemli bir şekilde büyüdü” şeklinde sürdürdüğü konuşmasında Barin’i de hatırlattı:

“Ya Barin, O’nun ölü bedenini soyarak işkence ettiler Afrin’de. O, faşizme çırılçıplak ölü bedeniyle de direndi. Kim aksini iddia edebilir.”

 

“Tıpkı onurlu direngen Kürt kadınları gibi”

“Afrin zeytin ağaçlarının memleketidir. Söküp atamazlar” şeklinde sözlerini sürdüren Aslan, “Bugün faşist cihatçı güçler Afrin’de suları keserek halkı susuzlukla karşı karşıya bırakıyor. Ama unuttukları birşey var. Zeytin ağaçları suyu sever, ama susuzluğa da dayanıklıdır. Zeytin ağaçları 1000 yıla kadar yaşarmış, hiçbir güç onları topraklarından koparamayacak. Hep dört mevsim yeşil kalacak. Tıpkı onurlu direngen Kürt kadınları gibi” dedi.

 

“Anma yerine zafer kutlamaları örgütlemeliyiz”

“Bugün en çok da kadınlar Afrin’de her biri canlı kalkan, topraklarına özgürlüklerine sahip çıkıyor. Afrin’in bize, kadınlara, yapacaklarımıza, ihtiyacı var” diyen Aslan, cümlelerini şu şekilde sonlandırdı:

“Afrin halkı büyük bir katliamla karşı karşıya iken, gelecekte yeni anmaların önüne geçmeli, zafer kutlamaları örgütlemeliyiz.

Sessizlik, sesimizin daha fazla çıkması için bir fırsat olabilir. Çığlık atmanın tam zamanı. Afrin’de olan ve olabilecek daha büyük katliamlara sessiz kalmak, bizim için en büyük ceza en büyük tutsaklık olacaktır.

Afrin’e ses ol.

Afrin’e kızkardeş, yoldaş ol.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü