Anasayfa Manşet Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan Dergisi okurlarına ceza yağdı!

Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan Dergisi okurlarına ceza yağdı!

Perşembe, 12 Nisan 2018 15:53
Yazdır PDF

26 Nisan 2016 tarihinde gazetemiz çalışanlarına, okurlarına ve Partizan dergisi okurlarına yönelik yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınarak, tutuklanmıştı. Bugün görülen karar duruşmasında okurlarımız ve Partizan dergisi okurlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye ceza yağdı.

gazetemize ve partizan dergisi okurlarına dönük operasyon 2

İstanbul: 26 Nisan 2016 tarihinde aralarında Özgür Gelecek gazetesi çalışanları, okurları ve Partizan dergisi okurlarının da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Bugün (12 Nisan) görülen karar duruşmasında aralarında Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan dergisi okurlarının da bulunduğu çok sayıda kişiye ceza yağdı.

 

Ne olmuştu?

26 Nisan 2016 tarihinde saat 05.00 sıralarında eş zamanlı olarak İstanbul’da bulunan Özgür Gelecek gazetesi çalışanları ile okurlarına ev baskınları yapılmıştı. Siyasi Şube tarafından TKP/ML TİKKO’ya yönelik yapıldığı iddiasıyla yapılan baskınlarda, Özgür Gelecek gazetesi çalışanlarının kaldığı evde arama yapan polisler Özgür Gelecek çalışanlarını da gözaltına almıştı.

İstanbul Kartal, Sarıgazi, 1 Mayıs mahallesi, Gülsuyu, Avcılar, Esenyurt, Kıraç, Bahçelievler’de polis tarafından eş zamanlı baskınlar gerçekleştirilerek çok sayıda Özgür Gelecek ve Partizan okurlarını gözaltına almıştı. 29 kişi hakkında gözaltı kararı bulunurken, çok sayıda kişinin hakkında gözaltı kararı bulunduğu belirtilmişti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü