Anasayfa Manşet GÜNCELLENDİ | Dersim’de ölümsüzleşen Gül Kaya, memleketinde sonsuzluğa uğurlandı

GÜNCELLENDİ | Dersim’de ölümsüzleşen Gül Kaya, memleketinde sonsuzluğa uğurlandı

Perşembe, 26 Nisan 2018 10:23
Yazdır PDF

Dersim Aliboğazı’nda TC ordusu ile girdikleri çatışma da şehit düşen gerillalardan Gül Kaya, bugün memleketi Dîlok’ta defnedildi.

gül kaya ölümsüzlüpğe uğurlandı 5

Dîlok: Dersim Aliboğazı’nda TC ordusu ile girdikleri çatışma da şehit düşen gerillalardan Gül Kaya bugün memleketi Dîlok’ta defnedidi.

Haftalardır Aliboğazı’na dönük operasyonlarını yoğunlaştıran TC ordusu ile gerillalar arasında 23 Nisan günü çıkan çatışma da Nergiz parti isimli Gül Kaya ve Çiğdem parti isimli Hasret Tanrıverdi şehit düşmüş, bir kadın gerilla ise ağır yaralı olarak yakalanmıştı.

Şehit düşen gerillalardan Gül Kaya, bugün (26 Nisan) memleketi Dîlok (Antep) Köseler köyünde, köy mezarlığına defnedildi. Nergiz’in kırmızı karanfillerle süslenen tabutunu, kadınlar omuzlarında taşıdı. Cenazeye, ailesi, yoldaşları ve köy halkı katıldı.

 

Jandarma köyü ablukaya aldı

Cenazeye katılım sağlamak için gelen HDP Antep İl Örgütlülüğü'nün ise araç konvoyunun yolu kesildi. Jandarmalar tarafından cenazeye katılımın "yasak" denilerek, HDP heyetinin cenazeye katılımı engellendi.

Ayrıca cenazenin Dîlok’a geldiği andan itibaren jandarma köyü ablukaya aldı.

 

Kaya’nın ailesine gözaltı

Cenaze defin işlemlerinin ardından Cemevi’ne geçilerek, yemek verildi.

Cenaze defin işlemlerinin son bulmasının ardından Gül Kaya’nın ablası ve abisi Ercan Kaya’nın, jandarma tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Kaya’nın ablası ve abisinin Nizip Adliyesi’ne sevk edildiği öğrenildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü