Anasayfa Manşet “Taşerona kadro” müjdesiyle işsiz kalan Güngördü direnişini sürdürüyor

“Taşerona kadro” müjdesiyle işsiz kalan Güngördü direnişini sürdürüyor

Cuma, 27 Nisan 2018 14:20
Yazdır PDF

“Taşerona kadro” denilerek çeşitli gerekçelerle işten atılan binlerce işçiden biri olan Kenan Güngördü direnişinin 11.gününde Belediye önünde eylemine devam ediyor.

fotoooİstanbul: Zeytinburnu Belediyesi'nde hiçbir açıklama yapılmadan işten atılan Kenan Güngördü direnişinin 11. Gününde eylemine devam ediyor.

“İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “direne direne kazanacağız”, sloganlarıyla bugün saat 14.00’de basın açıklama yapan Güngördü, “taşerona müjde” denilerek, işten hiçbir “gerekçe” gösterilmediğini çıkarıldığını Belediye Başkanı ile tüm ısrarlara rağmen görüşemediğini dile getirdi. Türkiye’nin dört bir yanında KHK ile işten çıkarılan binlerce işçi olduğunu sözlerine ekleyerek, direnen işçileri selamladı. Göngürdü, pes etmediğini, kararlı bir şekilde işe geri alınana kadar direniş sürdüreceğini, bugün 11.gün olduğunu ancak 11 yıl sürse de “haklı” bir gerekçe gösterilmediği sürece belediye önünde direnişi devam ettireceğini sözlerine ekledi.

Eyleme katılarak destek veren HDP Zeytinburnu yaptığı kısa açıklamada, bütün KHK aracıyla işten çıkarlan işçilerin yanında olduklarını, dayanışmayı sürdüreceklerini belirtti. Açıklamada, yoksulluğa ve çaresizliğe mahkûm edilmek istenen tüm işçilerin yanında olmaya, dayanışma içinde olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Eyleme Birleşik Haziran Hareketi de katılarak destek verdi.

 

Ne Olmuştu?

Zeytinburnu Belediyesi'nde taşeronların kadroya geçmesi işlemlerinde güvenlik soruşturması aşamasında 11 kişi hiçbir açıklama yapılmadan işten çıkarılmıştı.

8 Nisan’da 11 işçi yaptıkları açıklama tüm diyalog yollarını deneyeceklerini, ancak sonuç alınmazsa Zeytinburnu Belediyesi önünde direniş çadırını kurup kazanana kadar orada “işimi ekmeğimi geri istiyorum” eylemine başlayacaklarını duyurmuştu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü