Anasayfa Manşet ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Dökülen her damla gerilla kanı namlumuzda yoldaş acısı”

ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Dökülen her damla gerilla kanı namlumuzda yoldaş acısı”

Pazar, 29 Nisan 2018 08:33
Yazdır PDF

Aliboğazı şehitleri için bir açıklama yapan Rojava Komutanlığı “Bizim için Efrin Dersim’dir. Dersim ise Efrin. Zulmün olduğu ve zalimin bulunduğu her yer direniş ve savaş mevzisidir. Dökülen her damla gerilla kanı namlumuzda yoldaş acısıdır” dedi.

rojava komutanligindan alibogazi aciklamasi

H. Merkezi: Hasret Tanrıverdi ve Gül Kaya nezdinde 23 Nisan günü faşist TC ordusu ile çıkan çatışmada şehit düşen halk savaşçıları için bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO’ya bağlı Rojava Komutanlığı, “Siperlerde savaşan gerillalar olarak iyi biliriz silah elde direnişi… Yine iyi biliriz kanlar içinde silah elde toprağa düşmenin ne demek olduğunu. Bundandır ki en iyi biz anlarız yoldaş kaybını…” dedi.

Elimize e-posta kanalıyla ulaşan açıklamada “Bütün direniş ve savaş alanlarını tanıdığımız gibi iyi tanırız Aliboğazı’nı. Göğsümüzü paramparça etmek isteyen kaç düşman kurşunu görsek de yaşam gibi ölümü de aydınlık içinde ayakta karşılarız” diyen Rojava Komutanlığı, şunlara vurgu yaptı:

 

“Mücadele ve anılarını yaşatma sözü veriyoruz”

“Bizim için Efrin Dersim’dir. Dersim ise Efrin. Zulmün olduğu ve zalimin bulunduğu her yer direniş ve savaş mevzisidir. Dökülen her damla gerilla kanı namlumuzda yoldaş acısıdır.

Çökertilmek istenen savaş iradesi, kuşatılmak istenen gerilla alanlarıdır. Sömürü ve zulüm dünyasında özgürlüğe ve geleceğe ait ne varsa yok edilmek, direnen ve savaşanlara diz çökertilmek istenmektedir. Buna karşın özgürlüğü en fazla büyütmek isteyenler de direnenler ve savaşanlar olmuştur. En önde olanlar her zaman büyük bedel ödeyenler olmuştur. Bundandır ki koşulsuzca kendini devrime adayan her yoldaşımız, siperdaşımız unutulmazdır.

Her birini savaş alanında tanıdığımız Çiğdem ve Nergiz başta olmak üzere Aliboğazı’nda savaş siperlerinde, silah elde, kahramanca şehit düşen devrimcilerin, yoldaşların direnişlerini selamlıyoruz. Mücadele ve anılarını yaşatma sözü veriyoruz!”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü