Anasayfa Manşet İzmir’de Partizan ve YDG okurları 1 Mayıs pikniğinde buluştular

İzmir’de Partizan ve YDG okurları 1 Mayıs pikniğinde buluştular

Pazar, 29 Nisan 2018 19:25
Yazdır PDF

İzmir’de Yeni Demokrat Gençlik ve Partizan okurları 1 Mayıs öncesi bir piknikle bir araya geldi. Piknikte yaşanan politik süreç, demokratik haklara saldırılar ve seçim süreci tartışıldı

İzmir Partizandan 1 Mayısa çağrı

İzmir: YDG ve Partizan okurları 1 Mayıs pikniğinde bir araya geldi. Bir araya gelen okurlar, bugün gelinen aşamada demokrasi sorunun ülkemizdeki esas sorunların biri olduğu üzerinde durdu.

Demokrasi sorununda ön açıcı olmak açısından devrimci, demokrat ve yurtsever örgütler ile daha sık bir araya gelmenin, birlikte oluşturulan ve örülen politikaların daha başarılı bir şekilde hayata geçirilmesine hizmet edeceğine vurgu yapıldı.

Önümüzdeki 24 Haziran seçimleri için ise okurlar, seçimde nasıl bir taktik izlenmesi gerektiği üzerinde durdu. Seçimin sonuçları ne olursa olsun önümüzdeki sürecin daha çetin geçeceğinin altını çizen okurlar, halka nefes aldıracak demokratik kanalların açılması, bu alanda insanların kendisini var etmesinin önünü açacak her ilerici hareketin desteklenmesi ve bu hatta yer alınması gerektiğini belirttiler.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü