Anasayfa Manşet İstanbul Partizan 1 Mayıs'ta Maltepe İdealtepe'de saat 11.00'da toplanacağını duyurdu

İstanbul Partizan 1 Mayıs'ta Maltepe İdealtepe'de saat 11.00'da toplanacağını duyurdu

Pazartesi, 30 Nisan 2018 08:56
Yazdır PDF

İstanbul Partizan 1 Mayıs’ta saat 11.00’da Maltepe İdealtepe'de (sahil) toplanacağını duyurdu.

partizan 1 mayısta maletepedeİstanbul: İstanbul Partizan, “Birleşik, güçlü ve kitlesel bir 1 Mayıs için Maltepe Meydanı’nda buluşalım” diyen ve 1 Mayıs’ta Maltepe’de gerçekleşecek mitinge İdealtepe (Sahil) kolunda ve bileşeni olduğu HDK ile saat 11.00'da toplanarak katılacağını duyurdu.

İstanbul Partizan’ın çağrısı şu şekilde:

Birleşik, güçlü ve kitlesel bir 1 Mayıs için Maltepe Meydanı’nda buluşalım!

OHAL, KHK’ler ve Ortadoğu’da savaş politikaları ile işçi ve emekçilere yoksulluk faturası çıkaran hâkim sınıflar ve bu sınıfların çıkarlarını korumakla görevli olan AKP; OHAL ile birlikte ömürlerini de uzatma telaşı içindeler.

Art arda ilan edilen OHAL dönemleri ile korku ve kaygı iklimi yaratarak Kürde, Ermeniye, kadına, çocuğa, LGBTİ’ye olan düşmanlıklarını aleni bir şekilde sergileyen ve bunu toplumsal olarak örmeye çalışan AKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan aracılığıyla OHAL’i aynı zamanda işçi sınıfının emek mücadelesini bastırmak amacıyla kullandığını daha önce itiraf etmişti. Keza KHK’lerle yüz binlerce emekçiyi işsiz bırakan egemenler, bu kez ‘kadro vereceğiz’ diyerek oyaladıkları taşeron işçileri ‘güvenlik soruşturması’ adı altında örgütsüz ve işsiz bırakmaya çabalamaktadır.

Seçimleri 1.5 yıl erkene alarak içinde bulundukları telaşı açık eden işçiye, emekçiye düşman olan egemenlere karşı güçlü bir cevabın adreslerinden biri de 1 Mayıs olacaktır kuşkusuz. Faşist Kemalist diktatörlüğün katliam, işgal, gözaltı ve tutuklamalarla yaratmaya çalıştığı ‘dikensiz gül bahçesi’ hayallerini, 8 Mart ve Newroz’da olduğu gibi 1 Mayıs’ta a birleşik, güçlü ve kitlesel bir şekilde alanları doldurarak yok edelim!”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü