Anasayfa Manşet 2018 1 Mayıs’ı | İl İl 1 Mayıs coşkusu!

2018 1 Mayıs’ı | İl İl 1 Mayıs coşkusu!

Salı, 01 Mayıs 2018 13:01
Yazdır PDF

1Mayıs işçi bayramı, coğrafyamızın dört bir yanında geniş bir katılım ve coşkuyla kutlandı.

söke 1mayıs

*Çanakkale'de emekçiler kortejler halinde 1 Mayıs miting alanına doğru yürüyor.

*Trabzon'da Eski TEDAŞ önünden Meydan Park Atatürk Alanı'na yürüyüş yapıldı.

* Eskişehir'de 1 Mayıs Sıhhiye Meydanı'nda kutlanıyor.

*Türk-İş Sendikası, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Antakya’da düzenlediği etkinlikle kutladı.

Antakya İtfaiye Alanı'nda kutlanan 1 Mayıs için Antakya ve çevre illerden gelen TÜRK-İş'e bağlı çeşitli sendika üyesi işçiler, kortej yürüyüşüyle alana ulaştı. Polisin yoğun ablukası altında gerçekleştirilen kutlama alanı üzerinde polis helikopteri de sürekli uçuş yaptı. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Antakya Belediyesi Mehteran Takımı ve Antakya Medeniyetler Korosu birer mini konser verdi. Ardından sahneye çıkan TÜRK-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, tüm işçilerin 1 Mayıs'ını kutladı.

Atalay burada yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinde hükümetin rahat etmesi için tüm çalışanları kadroya almasının zorunlu olduğunu ve hükümetin sendikasının olamayacağını söyledi.

turk is 1 mayis i hatay da kutladi 458364 5

*Petrol-İş, Kristal-İş, Şeker-İş, DİSK/Gıda-İş, Emekli Sen ve Eğitim Sen’in tertip komitesinde yer aldığı Lüleburgaz 1 Mayıs’ı için saat 11.00’de eski hükümet konağı önünde toplanmaya başladı. İşçi ve emekçiler Kongre Meydanına yürüdü. Petrol-İş ve Kristal İş’e üyelerinin yoğun katılımının olduğu 1 Mayıs’ta Alpullu Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ile birlikte gündemde OHAL, KHK ihraçları, grev yasakları ve seçim var. Ayrıca ÖDP ve HAZİRAN da yoğun bir katılım sağladı.

*Konya'da basın açıklaması tamamlandı. KESK, DİSK, Halkevleri, Öğrenci Kolektifleri, HDP ve CHP'nin katıldığı yürüyüş başladı.

*Aydın Söke'de 1 Mayıs, Hükümet Meydanında kutlandı. Söke Emek Kültür ve Sanat Platformu tarafından yapılan kutlamaya sendikalaşma mücadelelerini sürdüren SİBAŞ işçileri de katıldı. "Sendika kıyım getirdi ama birlik bize zafer getirecek - direnİŞÇİ" yazılı pankartla alana giren işçiler, "Yaşasın sınıf dayanışması", "SİBAŞ işçisi direnişin simgesi" sloganlarıyla coşkuyla karşılandı.

Burada direniş türküleriyle çekilen halaylar ve yapılan konuşmaların ardından Aydın merkezde yapılacak 1 Mayıs mitingine katılmsk için yola çıktı.

*Muğla'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, siyasi partiler, sendika ve kitle örgütleri üyelerinin katılımıyla kutlandı. Emirbeyazıt Mahallesi'nde toplanarak sloganlarla yürüyüşe geçen emekçiler, şehir merkezinden geçerek Atatürk Bulvarı'ndan Büyükşehir Belediyesi Sosyo-Kültürel alana ulaştı.

*Kayseri’de Türk İş’e bağlı sendikalardan yaklaşık 300 işçi 1 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

*Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, sanayi ve işçi kenti Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda kutladı.

*Karaman'da, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bazı siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşları üyelerinin katılımıyla kutlandı. Tren Garı önünde toplanan gruptakiler Aktekke meydanına kadar yürüdü.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü